Cuma , Şubat 22 2019
Ana Sayfa / Genel / Define – Mehmet Rauf

Define – Mehmet Rauf

defineMehmet Raufun kaleme aldığı Define adlı eseri, Şakir Bey, Raci ve Paşanın kızı arasında geçer. Şakir Bey, doktordur. Bir gün bir hastanın evine gider ve yaşlı kadını tedavi etmeye başlar. Yaşlı kadın bir ara iyileşir fakat yine hastalığı devam eder. Şakir bey gün gün kadını ziyaret eder ve durumunu kontrol eder. Yaşlı kadının kızı paşanın kahyası olarak çalıştığını söyler ve onu kızına almak ister. Raci adında bir adam kızını sever, sırf paşanın paralarına konmak için kızı alır ve kaçırır. Paşa artık yaşlanmıştır ve kızına mektup yollar mirasını ona bırakmak için bunu Şakir beye verir. Şakir bey kızı arar ve uzun uğraşlar sonucu bulur. Bu paradan haberi olan Raci bey, Şakir beyi öğrenir ve onu takip etmeye başlar. Şakir bey yine uzun uğraşlar sonucu paranın yerini bulur fakat Raci bey ulaşmasını izin vermez. Daha sonra Şakir bey bir plan kurar ve Raci beyi yakalatır daha sonra paraları almaya başarır. Kızın annesi ve Hadiye hanım bu olaylar sonucu sevinir. Hadiye hanım kızını Şakir beye verir ve mutlu bir hayatları olur.

Mehmet Rauf’un yazdığı Define adlı bu ilgi çekici ve etkileyici romanı okumanızı mutlaka ama mutlaka tavsiye ediyorum. İyi günler dilerim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir