Cuma , Şubat 22 2019
Ana Sayfa / Genel / Geleceğin Felsefesinin İlkeleri – Ludwig Feurbach

Geleceğin Felsefesinin İlkeleri – Ludwig Feurbach

gelecegin-felsefesinin-ilkeleriOcak 2010‘da yayınlanan Ludwig Feurbach’ın Geleceğin Felsefesinin İlkeleri isimli bu eseri 141 sayfadan oluşmaktadır.Geleceğin Felsefesinin İlkeleri isimli bu eser Gülistan Solmaz tarafından çevirilmiştir.Geleceğin Felsefesinin İlkeleri isimli bu eser Alter Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır.

Materyalist Felsefe’nin öncülerinden  Marx üstündeki etkisi ve hümanist ilahiyat düşünceleri ile ün kazanmıştır. 19. yy Alman metaryalizminin ilk fikir babası olan Feuerbach`ın ana yapıtı Hıristiyanlığın Özü` isimli eserdir. Felsefesi veyahutta karşı felsefesi, bir hümanizm ve naturalcilik biçiminde gelişmekte olan, din ile alakalı tenkiti, insanlık ile alakalı gerçeklerin bilgisizce yansıtılmasını açıklayan Feuerbach, felsefeye evvel Hegel`in nesnel idealizmini benimseyerek başlayıvermiş, ama daha sonradan tinsellik-maddecilik karşıtlığında, maddeciliğin yanında oluvermiştir. Feuervach “Gelecek Felsefesinin İlkeleri” Hegel`den 13 sene sonra yayınlandı. “Temel doğadır.

[sociallocker]Kitap oku | Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir