Pazar , Ağustos 25 2019
Ana Sayfa / Genel / Harem Ömer Seyfettin

Harem Ömer Seyfettin

haremmmmÖmer Seyfettin’in kaleme aldığı Harem adlı eseri, 1981 yılında yayınlanmıştır. Eserde, Sermet ve Nazan çiftinin birbirlerine karşı yaşadıkları güvensizlik duygusunu ve bu sorunu aşabilmek için yaptıkları mücadeleyi anlatır.

Romanda, Sermet ve Nazan evlidir. Nazan partiler düzenlemeyi ve o ortamlarda bulunmayı sever. Sermet ise tam tersi bir düşünceye sahiptir ve karısını kıskanır. Sermet karısının onu Refi adında bir adamla aldattığını düşünür ve karısıyla tartışır. Nazan evden ayrılır Sermet ise böyle bir şey olmadığını öğrenir ve karısı ile barışır. Nazan ise kocasını kıskanmaktadır ve Refi’nin karısı Meliha ile aldattığını düşünür. Nazan bir oyun çevirerek bunu öğrenmek ister. Sonucunda Sermet karısına karşı yanlış düşündüğünü anlar ve Nazan’da Sermete sevgisini gösterir.

Ömer Seyfettin’in yazdığı Harem adlı akıcı ve sürükleyici bu eserini okumanızı mutlaka tavsiye ederim. PDF ekitap oku iyi okumalar diler.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir