Pazartesi , Ekim 26 2020
Ana Sayfa / Genel / Ağır Roman – Metin Kaçan

Ağır Roman – Metin Kaçan

ağır-romanMetin Kaçanın kaleme aldığı Ağır Roman adlı eseri, 1990 yılında yayınlanmış ve 126 sayfadan oluşmaktadır. Roman kategorisine giren eserin filmi ve dizileride çekilmiştir. Eser, İstanbul’un Kolera adlı bölgesinde geçer. Eserde, argo kullanılmasına karşın komik olaylarda vardır. Beğendiğim okumanızı önerdiğim bir eser.

Romanda kısaca, Mesleği berber olan ali Kolera adındaki bu kasabaya yerleşir. karısı ve iki çocuğuyla birlikte yaşar. Ali, oğullarını çalıştırmak ister. Büyük olan Reco çalışmayı sevmez nereye girdiyse işten kaçmıştır. Reco artık yaşanan olaylardan bunalmıştır ve evi terketmiştir. Kardeşi Salih ise bir süre üzülür ve daha sonra oda çalışma hayatına atılır fakat bir süre sonra oda kendini mahallede delikanlılık çabaları içindeydi. Sevgilisi Tinayı çok severdi bir gün düğüne gittiklerinde patrona Tinanın suratına ömür boyu geçmeyecek bir jilet attı. Bu durumu intikam haline getiren Salih patronu buldu ve bıçakladı. Mahallenin tanınan ismi haline gelen Salih, mahallede dönen seri katili de buldu ve artık mahallenin sevilen delikanlısı oldu.

Metin Kaçanın yazdığı Ağır Roman adlı etkileyici ve ilgi çekici bu eseri okumanızı mutlaka tavsiye ederim. İyi günler dilerim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir