Perşembe , Kasım 26 2020
Ana Sayfa / Genel / Ayaşlı ve Kiracıları – Memduh Şevket Esendal

Ayaşlı ve Kiracıları – Memduh Şevket Esendal

ayasli-ile-kiracilariMemduh Şevket Esendalın kaleme aldığı Ayaşlı ve Kiracıları adlı eseri, 1988 yılında yayınlanmıştır. Memduh Şevket Esendalın yazdığı ilk romanıdır. 1942’de CHP, tarafından yapılan yarışmada beşinci olmuştur ve ödül almıştır. Yazarın akıcı ve sürükleyici anlatımı ile sunulmuş harika bir eser olduğunu söyleyebilirim.

Romanda, Ayaşlı pansiyonunda yazar bir oda tutar. Burada pansiyondaki insanların ve yazarın kendisinin hayatını anlattığı bir eserdir. Burada her meslekten insan vardır ve yazar her birine değindiği için farklı yaşam tarzlarını bizlere sunmuştur. Cumhuriyet Döneminin başlangıcından sonraki yıllara doğru gecen zamanda Ankara’da bir pansiyonda olan insanların yaşadıkları olayları ve Ankara’daki insanların yaşantısını gelenek ve göreneklerini anlattığı eseridir.

Memduh Şevket Esendalın yazdığı Ayaşlı ve Kiracıları adlı bu ilgi çekici eserini okumanızı mutlaka tavsiye ediyorum. İyi günler dilerim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir