Cuma , Ekim 30 2020
Ana Sayfa / Genel / Aylaklar – Melih Cevdet Anday

Aylaklar – Melih Cevdet Anday

aylaklarMelih Cevdet Andayın kaleme aldığı Aylaklar adlı eseri, 1965 yılında yayınlanmıştır ve 250 sayfadan oluşmaktadır. Eserde, Osmanlı döneminde kalma bir konakta yaşayan ailenin etrafında çalışmayan, tembel, işsiz olan bir dize insanları anlatıyor. Konakta yaşayan ailenin ise zaman içerisinde yaşadıkları sıkıntılar ve ailenin maddi manevi yıkılış sürecini anlatıyor.

Romanda, Leman hanım Şükrü Paşanın kızıdır ve miras olarak konağı ona bırakır. Leman hanım konağın başına geçer. Konakta kocası kızı ve bütün aile dostları yaşar geniş bir ailedir. Fakat çoğu çalışmaz işsiz ve tembeldir. Leman hanım evi kendin başına geçindirmeye çalışır fakat yapamaz. Zamanla borç alır ve ödeyemez daha sonra evi borç aldığı ve ödeyemediği insanlara bırakır. Sokağa atılırlar. Daha sonra küçük bir eve taşınırlar ve hayatlarını burada mutsuz bir şekilde geçirirler.

Melih Cevdet Andayın yazdığı Aylaklar adlı bu ilgi çekici romanı okumanızı mutlaka tavsiye ediyorum. İyi günler dilerim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir