Pazartesi , Ekim 26 2020
Ana Sayfa / Genel / Beşinci Dağ – Paulo Coelho

Beşinci Dağ – Paulo Coelho

Beşinci DağPaulo Coelho’nun kaleme aldığı ‘Beşinci Dağ’ adlı eseri 2009 yılında basılıp, 235 sayfadan oluşmaktadır. Romanın Orijinal adı: O Monte Cinco olan eser 1996 yılında basılmıştır. Aykut Derman tarafından Türkçe‘ye çevrilmiştir. ilk baskısı 1998 yılında Can Yayınları tarafından basılmıştır. Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar tarafından Peygamber olarak kabul edilmiş İlyas‘ın hayatını anlatılmaktadır. İlyas Peygamberin dul bir kadına aşık olmasını da anlatmaktadır.

Hz. İlyas Peygamber için İsrail’in yeni kraliçesi Yezavel tarafından idam edilme kararı verilir. İlyas Peygamber Cebrail’in kendisine söylemesiyle İsrail’den kaçar. Fenike’ye sığınır. Fenike Halkı kabul etmese de Beşinci Dağ tanrılarına karşı gelemezler ve peygamberle beraber yaşamaya başlarlar. Tanrının çağrısı üzerine, sevdiği kadının, sonradan kenti yönetecek olan oğlunu orada bırakarak İsrail’e geri döner.

Paulo Coelho‘nun kaleme aldığı ‘Beşinci Dağ’ adlı eseri okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar 🙂

[sociallocker] Kitap Oku | Kitap İndir [/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir