Pazartesi , Eylül 28 2020
Ana Sayfa / Genel / Bozkurtlar Diriliyor – Hüseyin Nihal Atsız

Bozkurtlar Diriliyor – Hüseyin Nihal Atsız

bozkurtlar diriliyorHüseyin Nihal Atsız’ın kaleme aldığı ‘Bozkurtlar Diriliyor’ adlı eseri 2011 yılında basılıp, 216 sayfadan oluşmaktadır. Bozkurtların Ölümü” romanının devamıdır ve 1949 yılında Atsız’’ın işsizlik döneminde yazmış olduğu bir eserdir. Kür Şad’ın ölümünden sonra İkinci Doğu Göktürk Kağanlığı‘nın kuruluşu ve Dokuz Oğuz, Tang Hanedanı ile yaşanmış mücadelelerini anlattığı romanıdır.  Bozkurtlar romanı, her Ülkücü Türk’ün heyecanında, fikir dünyasında, ülkücülüğünden ve inancın da payı olan büyük bir eserdir.

Bu roman, Ölmüş Atsız Bey’in daha sağlığında iken klâsikleri arasında yerini almış ve yazarını da ölümsüzleştirmiştir. Çin sarayını basarak bağımsızlık arzularını haykırırlar. Savaş sırasında kaçan Kür Şad’ın  oğlu ileride kurulacak ikinci Gök-Türklerin tohumları olacaktır.  Kür Şad ve 40 çeri, kanlarının son damlasına kadar savaşırlar ve isimlerini tarihe yazdırmışlardır. Tanrı Dağı’na varırlar ve orada diğer Türk kahramanları beklemişlerdir.

 

Hüseyin Nihal Atsız’ın kaleme aldığı ‘Bozkurtlar Diriliyor’ adlı eserini okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar 🙂

[sociallocker] Kitap Oku | Kitap İndir [/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir