Çarşamba , Eylül 30 2020
Ana Sayfa / Genel / Hatırladıklarım – Zekeriya Sertel

Hatırladıklarım – Zekeriya Sertel

hatırladıklarımZekeriya Sertelin Hatırladıklarım adlı eseri, kendi yaşadıklarından oluşan anılarını anlatır. Zekeriya Sertel Türk basın ve siyaset alanında tanınan bilinen önemli bir isimdir. Mesleği gazeteciliktir. Meslek hayatı süresince demokrasi ve özgürlüğü savundu, mücadele verdi. Kurtuluş savaşı itibari ile ülkenin basın anlamında önemli görevlerini üstlendi. 2. dünya savaşı esnasında çıkan Faşizme ve Nazizme karşı çıktığını yazılarında açıklanmıştır. Tek parti dönemi yıllarında demokrasi anlamında ülkesini savundu fakat istenmeyen güçler tarafından gazete binası basıldı ve harap edildi. Oda can güvenliği kalmadığı için eşini de alıp yurt dışına ayrıldı.

Zekeriya Sertel bu zorlu geçen yılları ve demokrasi ve ülkesi adına ettiği mücadeleyi kitabında anlatmıştır. Geçmişten yakın bir zamana kadar ki olan süreci, tarihi ve demokrasi alanında yaşanan olayları anlatır. Okumanızı mutlaka tavsiye ederim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir