Perşembe , Kasım 26 2020
Ana Sayfa / Genel / Kadın ve Aile – Marx, Engels, Lenin

Kadın ve Aile – Marx, Engels, Lenin

kadin-ve-aileYazarlarımızı tanıtarak başlamak istiyorum. İlk önce: Karl Marx. Karl Marx, Yahudi asıllı filozof, devrimci ve politik ekonomisttir. Karl’ın ekonomi ile ilgili bazı çalışmaları günümüzde ki emek-sermaye ilişkini ve bunu takip eden akımların temelini oluşturmuştur. İkinci olarak: Friedrich Engels. Engels, Alman politik filozoftur ve Karl Marx ile beraber, Komünist Manifesto’yu yazmış böylelikle komünist kuramının oluşmasında rol aldı. Ayrıca Karl Marx’ın tamamlayamadı Das Kapital’in son iki cildini tamamladı. Vladimir İlyiç Ulyanov bir diğer yazarımız ve bilinen adıyla Lenin. Rus sosyalist devrimci ve politikacıdır. Marksist-Leninist ideolojinin fikirsel önderidir ve Ekim Devrimi’nin lideridir. Komünist Sovyetler Birliğini de kendisi kurmuştur.

Komünizm de öncü görülen 3 yazarın yazdığı bu eseri okuyup Kadın ve Aile kitap hakkında yorum yapmanızı bekliyorum. İyi günler, iyi okumalar dilerim.

[sociallocker]Kitap Oku | Kitap İndir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir