Pazartesi , Ekim 26 2020
Ana Sayfa / Genel / Kenan Evren 12 Eylül Belgeleri

Kenan Evren 12 Eylül Belgeleri

Kenan Evren - 12 Eylül Belgeleri1980 Darbesi ile yıkılan hükumet ve yerine kurulan askeri darbe hükumeti. Ardından gelen yeni Anayasa ve Türkiye’nin değişimi. Kenan Evren 12 Eylül’de mıhtırası nasıldı? Neden darbe yaptı?

Bu tür sorulara belgelerle cevap veren makalemiz ülkemizin geçirdiği bu akıl almaz ihanetin ve durumun şokunu atlatmak üzereyken tarihimizin bir darbesini ve önemli bir darbesini sizlere sunmak isterim. Kenan Evren darbeyi yapan Genelkurmay Başkanı, Süleyman Demirel darbe yapılan Başbakan. Süleyman Demirel geçtiğimiz yıl kalp yetmezliğinden ölürken, Kenan Evren’de geçtiğimiz yıl ilk önce yaşlılığa bağlı ölüm olarak açıklandı sonrasında ise yatağından düşüp kalça ve kol kemiklerinin kırılması sonucu özel hazırlanan yemeklerden yerken akciğerine kaçtığı ve böylelikle öldüğü söylendi.

Kenan Evren 12 Eylül Belgeleri ‘ni okuduktan sonra yorumlarınızı bekliyorum. PDF eKitap Oku iyi günler, iyi okumalar diler.

[sociallocker]Kitap Oku | Kitap İndir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir