Cuma , Ekim 30 2020
Ana Sayfa / Genel / Koloni – Jean-Christophe Grange

Koloni – Jean-Christophe Grange

KOLONİChristophe Grange’nin kaleme aldığı ‘Koloni’ adlı eseri 2009 yılının Nisan Ayında basılıp, 424 sayfadan oluşmaktadır.  Şili’li bir koro şefi olan Wilhelm Goetz öldürülür. Cinayet aleti ve nasıl öldürüldüğü bilinmiyordur. Ancak bir çocuk ayakkabısının izi vardır. Öldürüldüğü Ermeni kilisesinin üyelerinden emekli Baş komiser Lionel Kasdan bu işe girişir. Olaylar Pariste bir ermeni katedralinde gerçekleşmektedir. Ölen kişi bir piyano çalgıcısı dır. Olayı da 2 polis araştırır biri açığa alınmış yaşlı bir polis diğeri ise genç ama alkolik ve madde bağımlısı polis’tir. Cinayeti işleyen ise evinden kaçırılmış çocuklardır.

Çocuklarla bağlantısı olan da uyuşturucu bağımlısı komiser Cedric Volokine‘dır. . Adamın kurduğu Koloni Fransa‘ya taşınmıştır. Yasak bir şekilde kendi mikro devletini kurmuştur. Yetkisi olmayan bu iki polisin yapacağı şey çığlık imparatorluğunun içine sızmaktır. Bu işe girişirken iki polis de kendi geçmişleri ile yüzleşmektedir.

 

Christophe Grange’nin kaleme aldığı ‘Koloni’ adlı eserini okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar 🙂

[sociallocker] Kitap Oku | Kitap İndir [/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir