Pazartesi , Eylül 28 2020
Ana Sayfa / Genel / Mişon’un Definesi Peyami Safa

Mişon’un Definesi Peyami Safa

mişonun definesiPeyami Safa’nın kaleme aldığı Mişon’un Definesi adlı eseri, roman kategorisine girmekte ve 128 sayfadan oluşmaktadır. Burada başkarakter Cingöz Recaidir. Cingöz Recai ülke tarafından tanınmış bir hırsızdır. Başkomiser Mehmet Rıza ile yaşanan kovalamaca ve olaylarda anlatılır. Fakat Cingöz Recainin diğer hırsızlardan bir farkı vardır. Cingöz Recai fakir ve helal para kazanan kimseler dokunmaz onun derdi servetini haksız yoldan kazanan zenginlerle uğraşır. Zenginlerden çaldıklarını fakire ve yoksul kimselere dağıtan bir iyilik adamıdır. Cingöz Recai ise Mişon’un altınlarına gözünü dikmiştir çünkü bu yaşlı adam ölüm döşeğindedir fakat yinede altınlarını kimseye vermez ve yerini söylemez. Cingöz Recai ise bu altınların peşine düşer ve yaşadığı macera dolu olaylar anlatılır.

Peyami Safa’nın yazdığı Mişon’un Definesi adlı bu etkileyici ve sürükleyici eseri okumanızı mutlaka tavsiye ederim. PDF ekitap oku iyi okumalar diler.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir