Cuma , Kasım 27 2020
Ana Sayfa / Genel / Psikolojik Savaş – Nevzat Tarhan

Psikolojik Savaş – Nevzat Tarhan

psikolojik-savaşNevzat Tarhanın kaleme aldığı Psikolojik Savaş adlı eseri, 1970 yılında yayınlanmıştır ve 352 sayfadan oluşmaktadır. Kitap, sosyoloji kategorisine girmektedir. Nevzat Turhanın yazdığı son kitabıdır. Eserde, savaşta, psikolojik olarak insanların ruh ve beyni etkilemesi yönünde yapılan tekniklere değinir. Savaşta askeri ve güç kavramlarının haricinde insanının psikolojik olarak hazır olması ve düşmanını iyi tanıması gerektiğini söyler. Düşmanını tanımayan savaşçının kaybedeceğini söyler. Kendisini ve düşmanını tanımayanın ise yenileceğini ve bir daha toparlanmasının zor olduğu görüşü söylenir. Fakat hem kendisini hem de düşmanını iyi tanıyan bir ordunun, savaşçının yenilme ihtimalinin olmadığını söyler.

Psikolojik anlamda teknik ve kavramları açıklayan, Sosyoloji türündeki Psikolojik Savaş adlı bu eseri okumanızı mutlaka tavsiye ederim. İyi okumalar dilerim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir