Cuma , Ekim 30 2020
Ana Sayfa / Genel / Saraydaki Casus – Mim Kemal Öke

Saraydaki Casus – Mim Kemal Öke

saraydaki-casısMim Kemal Ökenin yazdığı Saraydaki Casus adlı eseri, Osmanlı tarihinde yaşanan önemli bir olayı anlatır. Kitap, 294 sayfadan oluşmaktadır, tarihimizde yaşanan bu olayları görmeyi ve olayları anlamak istiyorsanız Mim Kemal Ökenin Saraydaki Casus adlı bu etkileyici eserini okumanızı öneririm. Eser, Osmanlı döneminde bir olayı anlattığı için siyasi ve tarihi kitaplar kategorisine girmektedir.

Eserde, yaşamı, macera ve aksiyon dolu yahudi Profesörün ilgi çekici hayat hikayesini anlatmaktadır. Takma adı Raşit efendi olan bu zat, dönemin padişahı Abdülhamid’in en yakınına kadar girer. Sarayda gerçekleşen önemli gelişmeleri ve diğer yaşanan önem arzeden olayları İngilizlere haber olarak ulaştırır. Bu ajan Yahudi kendini öyle bir benimsetmiştir ki Jön Türklere akıl hocalığı bile yapmaktadır.

Mim Kemal Öke yaşanan bu hadiseleri kitabına konu olarak edinmiştir ve bizleri aydınlatmıştır. Tarihimizde Osmanlı dönemini konu edinen bu eseri okumanızı mutlaka tavsiye ederim. İyi günler dilerim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]
 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir