Cuma , Ekim 30 2020
Ana Sayfa / Genel / Şeytan Yemini – Jean-Christophe Grange

Şeytan Yemini – Jean-Christophe Grange

Şeytan yeminiChristophe Grange’nin kaleme aldığı ‘Şeytan Yemini’ adlı eseri 2009 yılında basılıp, 520 sayfadan oluşmaktadır. Romanın Orijinal Adı: Les Serment Des Limbes’dir. Romanda Luc Soubeyras ve Mathieu Durey ilk okul zamanlarından beri yakın iki arkadaştır. Rahip olmak için her ikisi de yatılı okulda dini eğitim görmüş ve her ikisi de sonradan kiliseden ayrılarak polis olmuştur. Biri Ahlak Masasına diğeri de Cinayet Masasına bakmaktadır. Bir gün Luc’un intihar etmiş ve komadadır. Mathieu Durey Luc’un intihar ettiğine inanmaz ve en son çalıştığı işi araştırmaya başlar. Durey’in araştırmaları onu İsviçre sınırında öldürülen Sylvie Simonis cinayetine götürmüştür.

Cesetin bedeni farklı böceklerle hayattayken çürütülmeye başlanmıştır. Kadın şiddetli işkencelere maruz kalarak hayatını kaybetmiştir. Durey benzer cinayetlerin Avrupa’nın farklı şehirlerinde de işlendiği bilgisine ulaşmaktadır. Fakat  tuhaf olan, aynı yöntemle işlenen bu cinayetlerin farklı kişiler olmasıdır. Bu cinayetleri ya şeytan ruhlu insanlar ya da şeytanın ta kendisi işlemektedir. Romanın sonlarında ise Durey, herşey bittiğinde aslında arkadaşını hiç tanımadığını bilecektir.

 

Christophe Grange’nin kaleme aldığı ‘Şeytan Yemini’ adlı eseri okumanızı tavsiye ederim.

[sociallocker] Kitap Oku | Kitap İndir [/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir