Perşembe , Kasım 26 2020
Ana Sayfa / Genel / Üç Aynalı Kırk Oda – Murathan Mungan

Üç Aynalı Kırk Oda – Murathan Mungan

üç-aynalı-kırk-odaMurathan Munganın kaleme aldığı Üç Aynalı Kırk Oda adlı eseri, 1999 yılında yayınlanmıştır ve 390 sayfadan oluşmaktadır. Eser, hikaye kategorisine girmektedir. Roman, 3 hikayeden oluşmaktadır. Alice Star adındaki birinci hikayede, Teksaslı hırçın ve asi bir kızı anlatmaktadır. Sık sık düşünce yapısı ve tutkuları değişen bir kızdır. Sivilceleri olan sevimsiz bir kızdır fakat zamanla güzel yanları ön plana çıkar. Hayali bir düşüncede yaşar ve tembel çalışmayan birisidir. Aliye adlı ikinci hikayede, güzel ve hoş bir kızı anlatır ve evlenme vaktinin geldiğini düşünür. Kendini bakan ve temiz ve hoş görünümlü birisidir. Zamanının büyük bir bölümünü düş kurarak geçirir. Ali adlı üçüncü hikayede ise, Ali adlı genç fiziksel görünümünü sevmeyen hayal dünyasında yaşayan birisi. Doğduğu günden itibaren erkek olmayı hiç istememiştir. Kadın olmayı isteyen, böyle bir düşünce yapısına sahip olan genci anlatır.

Murathan Mungan bu üç hikayede üç farklı karakteri anlatmış ve bizlere sunmuştur. Üç Aynalı Kırk Oda adlı bu ilgi çekici eseri okumanızı mutlaka tavsiye ediyorum. İyi günler dilerim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir