Cuma , Ekim 30 2020
Ana Sayfa / Genel / Üç Haseki Sultan Yılmaz Öztuna

Üç Haseki Sultan Yılmaz Öztuna

üç-hasekiiiiiiiYılmaz Öztunanın kaleme aldığı Üç Haseki Sultan adlı eseri, 2015 yılında yayınlanmıştır ve 232 sayfadan oluşmaktadır. Tarihi bir roman olan Üç Haseki Sultan adlı eser, döneme damgasını vurmuş, sarayda söz sahibi olmuş 3 kadını anlatır. Safiye Sultan, Kösem Sultan ve Hatice Sultan adlı bu üç kişiyi anlatır. Osmanlı tarihinde saray tarihi açısından bakıldığında bu üç ismin ön plana geldiği ve yazarın olanları doğru bir şekilde anlattığı eseridir.

Romanda, Üç sultanın memleketlerinden gelip sarayda ön plana çıkmaları ve yaşadıkları olaylara değinir. Bununla birlikte sahip oldukları özellikler ve bu konuma gelmelerindeki sebeplere açıklık getirmeye çalışmıştır.

Tarihi anlamda önemli bir eser olan Osmanlı döneminde ön plana çıkmış üç kadını anlatan, Üç Haseki Sultan adlı bu harika eseri okumanızı mutlaka tavsiye ederim. PDF ekitap oku iyi okumalar diler.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir