Pazartesi , Eylül 28 2020
Ana Sayfa / Genel / Utanç Gömleği – Michel Del Castillo

Utanç Gömleği – Michel Del Castillo

utanç-gömleğiMichel Del Castillonun kaleme aldığı Utanç Gömleği adlı eseri, 1480 ile 1820 arası İspanyada yaşanan karışık bir dönemi anlatıyor. Bu dönemde Yahudilik ve Hristiyanlık hakkında problemler yaşanmaktaydı. İspanyadaki mahkemede soyunda Yahudilik olan Hristiyanların araştırılması istendi. O dönemde Yahudilerin adı utanç gömleklerinin üstüne yazıldı. Yıllar geçse dahi onları tanımak için. 17. yüzyılda yaşayan mahkeme başkanı  Manrique Gaspar del Rio, Yahudileri türlü işkenceler yaparak sorgulamıştır. Dinini değiştirmeyenleri öldüreceğini söylemiştir.

Michel Del Castillo dönemin korkunç insanları ve o dönemdeki din konularındaki sıkıntıya değinen yazar, bununla birlikte yazar, insanoğlunun ruh yapısını iyilik ve kötülük arasındaki o davranışlarını anlatıyor.

Michel Del Castillonun kaleme aldığı Utanç Gömleği adlı bu ilgi çekici eseri okumanızı mutlaka tavsiye ederim. İyi günler dilerim.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir