Cumartesi , Ekim 24 2020
Ana Sayfa / Genel / Yarınki Turan Devleti Ömer Seyfettin

Yarınki Turan Devleti Ömer Seyfettin

yarınki-turan-devletiiiiÖmer Seyfettin’in kaleme aldığı Yarınki Turan Devleti adlı eseri, 2011 yılında yayınlanmıştır ve 30 sayfadan oluşan kısa bir hikaye kitabıdır. Ömer Seyfettin milliyetçilik akımını destekleyen ve vatanına yurduna bağlı birisidir. Bu eserinde de bu akıma karşı olan düşüncelerini ve bağlılığını belirtmiştir. Yazar, hikayelerinde ve romanlarında milliyetçilik düşüncesi ana konu olarak yerini almıştır.

Ömer Seyfettin’e göre ulusları yaşatan, bir amaç içerisinde toplanmak ve ülkemizin geleceği için inancımıza sıkı sıkı ya bağlanmaktır. Vatanı için bu uğurda canını dahi vermeye hazır olduğunu ve insanlarında bu inançla ve azimde olmaları gerektiğini söyler. Ömer Seyfettin Türkçülük ve Milliyetçilik üzerine düşüncelerini bu şekilde açıklamıştır.

Ömer Seyfettin’in yazdığı Yarınki Turan Devleti adlı bu ilgi çekici eseri okumanızı mutlaka tavsiye ederim. PDF ekitap oku iyi okumalar diler.

[sociallocker]Kitap oku |Kitap indir[/sociallocker]

Bu habere de bakabilirisiniz

İsrail Siyasetini Anlama Kılavuzu

İsrail’in yaptığı siyasetin çok farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimimiz Filistin’e uyguladığı siyaseti canice görür, kimimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir